Інтернет-магазин техніки Apple і аксесуарів
Графік
роботи
ПН-ПТ:11:00-20:00
СБ:11:00-18:00
НД: вихідний
Режими зосередження - фокусуємось на головному

Часто потрібно зосередитись на певній справі щоб нічого не видволікало, або ж просто відпочити так щоб жоден з пристроїв не турбував. Саме для цього в iPhone та iPad існує режим зосередження. Проте з виходом iOS16 ця функція отримала великий розвиток і тепер Ви можете налаштувати відразу декілька режимів на вибір і при цьому в кожному з режимів все в Вашому айфоні - від шпалер і сповіщень до вкладок Safari - буде абослютно іншим відповідно до Ваших потреб.


Як увімкнути режим фокусування

Все максимально просто: заходимо в "Параметри", відкриваємо пункт меню "Зосередження", виберіть один із запропонованих режимів - таких як "Не турбувати", "Особистий час", "Робота" або "Сон" - та натисніть "Налаштувати режим зосередження". Або ж створіть новий режим - для цього натисніть "+" в правому верхньому куті та дійте за інтрукцією на екрані.

Також режим зосередження можна увімкнути в Центрі керування. Відкрийте Центр керування на iPhone або iPad (свайп від верхнього правого кута екрану вниз), натисність та утримуйте пункт "Зосередження" поки не спливуть варіанти та оберіть який з режимів бажаєте увімкнути.

Існує ще третій варіант: якщо при налаштуванні певного варіанту шпалер Ви обрали для нього певний режим зосередження, то достатно лише перейти до цих шпалер і режим фокусування, що до нього підв'язаний, увімкнеться автоматично.


Налаштування режиму зосередження

Під час налаштування будь-якого з режимів можна налаштовувати кожен доступний параметр або обрати лише ті, які Вам потрібно змінити для певного режиму. Вибір лише за Вами.

Сповіщення

Люди. В даному пункті можна приглушити сповіщення від певних контактів або ж дозволити їх лише від обраних номерів - оберіть потрібний варіант та додайте номери телефонів, яких стосуватиметься даний параметр. Тобто Ви маєте можливіть обирати хто зможе з Вами зв'язатись. Тут також можна дозволити виклики від приглушених контактів - тобто повідомлення від них Ви отримуватимете, лише дзвінки.Або ж дозволити повторний виклик від контакту - в такому випадку повторний виклик від тієї ж особи не приглушуватиметься якщо він здийснений напротязі трьох хвилин.

Програми. Оберіть обмежений перелік додатків, від яких Ви бажаєте отримувати сповіщення або ж список тих, від яких не бажаєте отримувати ссповіщення під час даного режиму. При цьому можна увімкнути термінові сповіщення - в такому випадку приглушені програми зможуть надсилати Вам термінові сповищення коли такі будуть.

Налаштування екранів

В даному параметрі Ви можете обрати шпалери для закненого та початкового екрану, обрати які сторінки почтакового екрану показувати, а які приховати, а також циферблат для годинника до певного режиму. Можна обирати з наявних або ж створити нові.

Також при створенни та налаштувані шпалер можна обрати до якого з режимів зосередження буде належати даний варіант - тоді відразу можна налаштувати всі потрібні деталі, такі як вигляд, віджети і т.д., під потреби певного режиму.

Розклад режиму зосередження

В даному параметрі можна задати чіткий розклад часу коли даний режим зосередження буде вмикатись автоматично. Або ж задати адресу (або кілька одрес та певний радіус навколо них) і при перебуванні за обраною адресою буде вмикатись певний режим (наприклад адреса офісу - коли Ви прибуватимете на роботу, вмикається режим "Робота"). Або ж задати автоматичне вмикання режиму при відкритті певної програми (наприклад певна гра - коли Ви в неї краєте автоматично застосовується режим "Гра", створений окремо). Налаштовувати можна як всі параметри, так і який один. Зверніть увагу, що при налаштуванні адреси неохідно впевнитись, що служби локації на Вашому iPhone увімкнені.

Фільтри зосередження

Тут можна задати додаткові параметри до обраного режиму зосередження. Не забудьте при налаштуванні кожного з параметрів натискати "Додати" в верхньому правому куті екрану для збереження налаштувань.

Програмні фільтри. Ви можете налаштувати поведінку основних програм:

  • Календар - оберіть записи якого з наявних у Вас календарів Ви хочете бачити при даному режимі (зручно коли у Вас є, наприкдад, робочий, сімейний та особистий календар з різними записами - під час особистого часу Вам не заважатимуть робочі записи та нагадування з календаря, а під час роботи зможете пе5реглядати лише робочий календар). Можна обрати один або декілька календарів одночасно.
  • Повідомлення - при увімкненні даного параметра Ви будете отримувати повідомлення лише від людей, сповіщення від яких дозволено даним режимом зосередження.
  • Пошта - оберіть акаунт додатку "Пошта", від якого бажаєте отримувати сповіщення про надходження листів.
  • Safari - оберіть групу вкладок для використання в заданому режимі зосередження. тут також можна дозволити відкривати зовнішні посилання в заданій групі вкладок або вимкнути цей дозвіл.

Системні фільтри. Налаштуйте загальну поведінку системи при роботі режиму зосередження:

  • Вигляд - оберіть світлу або темну тему для певного режиму
  • Режим низького заряду - при увімкненні даного параметру режим низького заряду буде автоматично вмикатись при переході в даний режим зосередження

Ви можете налаштовувати існуючі режими, створювати нові та видаляти непотрібні. Використовуйте режими зосередження для автоматизації роботи Вашого iPhone та iPad для більш зручного та комфортного користування ним при будь-яких умовах.

 

А Ви вже користуєтесь режимами зосередження? Поділіться Вашим досвідом та цікавими варіантами налаштувань в коментарях)

Коментарі

Написати коментар