Інтернет-магазин техніки Apple і аксесуарів
Графік
роботи
ПН-ПТ:11:00-20:00
СБ:11:00-18:00
НД: вихідний
iOS 16 - потужне оновлення від Apple

12 вересня 2022 року iOS 16 став доступний всім споживачам. З'явилось багато нових фішок и цікавих оновлень. Розповідаємо детальніше про основні.


Замкнений екран

Чи не найбільше оновлення отримав екран блокування:

  • абсолютно новий дизайн можна налаштувати на свій смак: обрати можна не лише заставку (шпалери), але й задати вигляд зображення якщо для заставки обрано фото; також тепер можна налаштувати вигляд годинника і обрати яку інформацію Ви хочете бачити вище над цифрами годинника
  • можна створити декілька варіантів вигляду екрану блокування і до кожного свій варіант основного екрану та перемикатись між ними не розблоковуючи телефон
  • з'явились віджети для екрану блокування: тепер достатньо одного погляду на екран щоб отритмати информацию про погоду, заплановані подиї в календарі чи іншу інформацію - обирайте необхідне під свої потреби
  • нові режими перегляду сповіщень: переглядайте в розгорнутому, згорнутому або прихованому вигляді; самі ж сповіщення тепер розміщуються знизу екрану, а не по центру
  • живі події - нова функція дозволяє в реальному часі відслідковувати інформацію про Вашу доставку, рахунок гри чи іншу постійно оновлювану информацію прямо на заблокованому екрані
  • анімація розюлокування екрану теж зазнала змін - маленький замочок зверху зникає після відмикання, а екран блокування потрібно змахнути вверх щоб перейти до основного екрану

Зосередження

Функція фокусування теж зазнала оновлення: розширене налаштування дозволяє підлаштовувати роботу і вигляд iPhone під Ваші потреби в кожному окремому режимі - налаштовуйте дозволи для дзвінків і сповіщень для окремих абонентів і додатків: вигляд екранів, розклад роботи та окремі фільтри контенту для кожного режиму. Якщо до кожного налаштованого режиму підключити окремий вигляд екрану: то перемикатісь миж режимами можна всього лише одним свайпом.


Фото

Відтепер можна створювати спільну бібліотеку фотографій в iCloud. Після налаштування можна буде миттєво ділитись знімками відразу з камери, редагувати наявні фото, автоматично ділитись якщо інші учасники спільної колекції поруч та отримувати смарт-пропозиції по додаванню фото в спілну бібліотеку. При цьому всі внесени зміни (додавання, редагування чи видалення фото) синхронізовуються одночасно у всіх учасників. Цікава функція, проте запрацює вона трохи пізніше - як обіцяєють в Apple вже в цьому році.


Повідомлення

Обмін повідомленнями також покращили. Тепер відправлене повідомлення можна редагувати або ж скасувати надсилання останнього. Також можна відмітити смс як непрочитане щоб повернутись до нього пізніше. Memoji мають нові наклейки та оновлені налаштування.

А якщо Ви маєте підписку Apple TV+, то з функцією SharePlay через повідомслення тепер маєте можливість синхронізовано дивитись улюблене шоу чи серіал разом з другом прямо в вашому чаті - ви будете бачити одне й те ж, а коли хтось з Вас поставить відео на паузу, то воно зупиниться також і в іншого учасника перегляду. Шкода що працює лише з Apple TV)

Також можна ділитись нотатками, презентаціями, нагадуваннями, вкладками або групами вкладок Safari та іншою інформацією прямо в повідомленнях для ще швидшої роботи і більшої зручності.

Оновлений додаток Пошта отримав покращений пошук та нові функції: тепер можна відмінити відправку (на протязі 30сек після відправки), створити розклад відправки, налаштування нагадувань про необхідність відслідковування або повернення до повідомлення пізніше, Також можна додавати "розширені" посилання, щоб Ваш електронний лист був ще інформативніший. А якщо при відправці листа забудете додати вкладення або ж отримувача, пошта запропонує додати цю інформацію.


Safari та Passkeys

Ключі доступу мають новий метод входу, який повністю зашифрований та захищений. Apple заявляє що ця система ще надійніша ніж всі відомі типи двохфакторної автентифікації.

В iOS16 відтепер можна ділитись вкладками і закладками, створювати спільну групу вкладок, спільно її переглядати та доповнювати, а також запускати FaceTime прямо з Safari.


Інтелектуальні доповнення

В оновленому iOS можна одним дотиком відділити об'єкт з зображення або ізолювати цей об'єкт видаливши фон. Далі його можна надислати у вигляди фото чи стікера: вставити в іншому додатку (наприклад в нотатки) і т.д. Працює з фото, скриншотами, зображеннями в режимі швидкого прегляду і Safari та в інших додатках.

Живий текст для відео: зупиніть відео на потрібному кадрі з текстом щоб надалі працювати з ним - скопіювати, перекласти, задати в пошук. надіслати, подзвонити, перейти за посиланням і ще багато іншого (доступно українською мовою).


Здоров'я і фітнес

Додаток "Здоров'я" має нову функцію, яка допомогає відслідковувати прийом ліків: додайте ліки (зазначаєте назву, обираєте тип ліків, дозування, обираєте логотип до ліків і за потреби можна додати ще й коментар), налаштовуєте частоту та час прийому і додаток буде Вам надсилати сповіщення.

Ще одна корисна функція - відтепер можна ділитись з близькими своєю інформацією, що зберігається в додатку "Здоров'я" - для цього достатньо надіслати відповідне запрошення.

Додаток "Фітнес" відтепер можна використовувати навіть якщо у Вас немає Apple Watch. Використовуючи датчики руху iPhone та він допоможе відслідковувати відстань, кількість кроків, сторонні тренування та оцінить об'єм спалених калорій.


Сімейний доступ

iOS 16 дозволяє створювати облікові записи дітей відразу з потрібними налаштуваннями батьківського контролю. Можна налаштовувати доступний контент, екранний час, загальний доступ до місцязнаходження та багато іншого. Запити на подовження екранного часу від дитини з'являються в повідомленнях і їх там же легко погодити або відхилити. По мірі дорослішання дітей налаштування можна змінювати.


Конфіденційність та безпека

Функція перевірки безпеки дозволяє швидко перевірити і скинути доступ, який був наданий комусь раніше. Перевірка безпеки анульовує дозволи в додатках і обмежує повідомлення та FaceTime на пристрої.


Ще більше оновлень

Управління Apple Watch з допомогою iPhone тепер можливе з використанням Switch Control, Voice Control та з будь-якою іншою допоміжною функцією на iPhone.

Оновлений додаток "Погода" дозволяє переглянути погодинний прогноз не лише на наступну добу, але й на 10 днів вперед.

FaceTime. Дзвінок тепер можна перемикати між пристроями одним дотиком не перериваючи розмову. Підключена Bluetooth-гарнітура також перемикається разом із дзвінком.

Нагадування теж зазнали змін. Можна створювати, зберігати та надсилати нагадування у вигляді шаблонів, які можна використовувати повторно. Обрані списки нагадувань можна закріпити для швидшого доступу. Самі списки додаток групує за датою та часом, а завершені списки можна переглядати в одному місці, в тому числі і час завершення (відмітки про виконання).

Нотатки. Додана швидка нотатка - можливість створення заміток знаходячись в будь-якому додатку одним свайпом - через центр керування. Заблокувати нотатку можна з використанням паролю до пристрою - тепер не потрібно запам'ятовувати інші паролі. Також нові фільтри дозволяють сортувати нотатки за різними властивостями.


Оновити до iOS 16 можна iPhone починаючи з моделей 8 та 8 Plus, моделі SE можна оновити 2 та 3 покоління, старіші айфони нажаль даному оновленню вже не підлягають.

Сподіваємось інформація була для Вас корисною. Оновлюйтесь, тестуйте iOS 16 та діліться враженнями в коментарях)

Коментарі

Написати коментар